Jdi na obsah Jdi na menu

CO SE U NÁS DĚLO OD ZÁŘÍ 2017 DO 31.8.2018

1. 9. 2017

Zpívání na náměstí Novojičínské léto se již zapsalo do povědomí většiny obyvatel našeho města. Letos bylo zahájeno v pátek 29.6.2018 zpěvem dětí. Velký potlesk si za své vystoupení vysloužily děti z mateřských škol. Také našim dětem to v červených tričkách moc slušelo

p6293654.jpg

foto zde

 

Jaro u Kuřátek

Jaro u Kuřátek bylo velmi hektické. Stihli jsme probrat spoustu věcí. Učili jsme se zejména o naší planetě, o kontinentech, rozdílech mezi lidmi a místy, na kterých žijeme. Také jsme si povídali o rodině, tvořili rodokmen a seznamovali kamarády s našimi sourozenci, maminkami a tatínky. Prozkoumali jsme město, ve kterém žijeme. Také oslavili narozeniny Sofinky, Rozárky a Vojtíška.

Další velkou kapitolu našeho učení tvořili zvířátka. Domácí i exotická. U těch domácích jsme se dověděli jejich užitek, naučili jsme se je pojmenovávat včetně jejich mláďátek. Postavili jsme si farmu a ochutnávali a zkoumali produkty, které nám zvířátka dávají. U těch exotických jsme si postavili a navštívili ZOO a také hodně zpívali a tancovali.

Na Jaře nás čekalo také spousta výletů. Třeba vláčkem do Suchdola nad Odrou a zpět. Na Štramberk, kde jsme navštívili Minizoo, Štramberskou trúbu a ochutnali jsme také plněné ucho. Na Starý Jičín, kde jsme si povídali o historii hradu, a nakonec výlet završili nanukem. Také jsme jeli na Čerťák, kde jsme se podívali na dno vodní nádrže a nasbírali si škeble a poté se zastavili na dětském hřišti na Skalkách. Také jsme se šli projít na Bochetu, kde jsme se pro změnu mohli podívat na vodní nádrž s vodou. Všechny výlety jsme si i přes únavu moc užili.

Konec školního roku jsme završili opakováním plážového dne, kdy jsme oslavili narozeniny všech dětí, které mají narozeniny o prázdninách a dnem plným tance a her. Už se moc těším na nový školní rok.

img_1601-1-.jpg

foto zde

 

Návštěva haly sportovního tenisu- Motýlci

 

Dne 20. 6. 2018 si pro nás TJ Nový Jičín oddíl stolního tenisu připravil příjemné sportovní dopoledne. Děti se mohly nejen seznámit s tímto sportem, ale mohly si společně zasoutěžit na připravených stanovištích, kde se jim věnovali trenéři tohoto oddílu. Děti tak mohly opět prožít dopoledne plné sportovních výkonů a radost z pohybu.

 

p6203610.jpg

foto zde

 

Sportovní den pro předškoláky

19. 6. 2018 se nejstarší děti ze třídy Motýlků zúčastnily každoročně pořádané sportovní akce, kterou pro předškolní děti připravili pracovníci z Fokus Nový Jičín. V rámci sportovního dopoledne pro mateřské školy si děti mohly vyzkoušet své pohybové dovednosti a schopnosti v mnoha sportovních disciplínách:

běh na 50 m, hod tenisovým míčkem, skok do dálky z místa, jízda na koloběžkách, opičí dráha, střelba na branku.

Dětem se sportování moc líbilo a za svou radost z pohybu si domů odnesly medaili.

 

p6193575.jpg

 

foto zde

 

Broučkova noc

 

Rok se s rokem sešel a opět se loučíme s našimi předškoláky, kteří na své cestě vzděláváním pokračují zase o kousek dál. Tentokráte jsme se vydali na cestu časem, kterou děti skvěle zvládly, vyrobily si indiánský hudební nástroj a také společnými silami překonaly všechny nástrahy dob minulých. Po pasování na školáka se všichni zvěčnili svým „otiskem“ na plachtu a velkým potleskem jsme poděkovali tetám z Mozaiky za skvělý program. Ve školce děti přivítaly dobroty od rodičů, pod kterými se prohýbaly stoly, a s naplněnými bříšky jsme prošli školku i zahrady jako stezku odvahy s baterkami. Poté následovala diskotéka s písničkovými hity a také večerníčkova píseň na dobrou noc. A co dál? Chrrrrrrrrrrr………. Hodně štěstí – malí školáčci …..

p6143447-2-.jpg

foto zde

 

Na dopravním hřišti

 

p1020812-1-.jpg

foto zde  I. část

 

 

p6133173-2-.jpg

foto zde II.

 

Výlet Kroměříž

Středa 6.6. byla pro naše nejmenší trošku náročná, nejenže děti vstávaliyvelmi brzy, ale čekala nás i dlouhá cesta autobusem. Vše ale stálo za to, krásný kroměřížský zámek, hezké počasí i prostředí, zámecká pohádka Čertův poklad a samozřejmě důkladně střežené baťůžky s dobrůtkami od maminek. Děti byly pohlceny dějem, neboť se jej přímo účastnily, herci běhali mezi nimi, byli jsme součástí pohádky. Nakonec i s princeznou a drakem to dobře dopadlo a my jsme vydali po zámecké zahradě prozkoumat minizoo, volně chodící pávy a krásu fontán. Při zpáteční cestě se sice očka dětí klížily, leč vydržely téměř všichni vzhůru

foto zde I. část

 

p1020781.jpg

 

foto zde II. část