Jdi na obsah Jdi na menu

CO SE U NÁS DĚJE OD ZÁŘÍ 2018

15. 9. 2018

NAROZENINY U BERUŠEK

 

vv.jpg

foto zde

 

I DĚTI Z BERUŠEK MAJÍ SMYSLŮ PĚT

 

bb.jpg

foto zde

 

LOUTKOVÉ DIVADLO V MŠ

 

z.jpg

foto zde

 

CO SE SKRÝVÁ POD KŮŽI DĚTEM Z BERUŠEK

 

vv.jpg

foto zde

 

ÚNOR U KUŘÁTEK

ZIMNÍ RADOVÁNKY

V měsíci únoru jsme pokračovali zimní tématikou, kdy jsme dělali pokusy se sněhem. Děti zjišťovaly a tipovaly kolik vody bude z roztátého sněhu, co dřív roztaje, sněhová koule nebo kus ledu? Děti se pokusily si ve sklenici vytvořit sněhovou bouři.

POZNÁVÁME SVOJE TĚLO

V dalším týdnu jsme s dětmi poznávali naše tělo. Začátkem týdne jsme si povídali z čeho se skládá naše tělo (kosti, svaly). Ve třídě jsme si poskládali rentgenový snímek našeho těla a pokračovali jsme svaly a orgány. Děti si na modelu lidského těla mohly sami poskládat lidské tělo a jeho orgány. Do  MŠ přijelo divadlo s pohádkou,, Zvířátka a odpadky“, kde se děti formou pohádky dozvěděly, jak se máme chovat k našemu prostředí.

SMYSLY

V tomto týdnu jsme poznávali nejen naše tělo, ale i naše smysly. Děti zkoušely svoje smysly nejen formou hry např. hry na zrcadlo, na slepého, poznávání kamaráda pomocí hmatu, ale také se naučily básničku ,,Smysly“. Děti, které poznávaly podle chuti coje sladké, kyselé, slané, hořké, pálivé si pak také vyzkoušely i různé druhy vůní.

V měsíci únoru jsme ve třídě oslavili narozeniny Amálky, Ramíčka a Sofinky B. Sladkou tečkou bylo také pohoštění od Matýska H., které děti moc potěšilo a všem moc chutnalo.

 

uu.jpg

foto zde

 

ÚNOR U KVĚTINEK

První pondělí v únoru čekalo děti při vstupu do Květinek velké překvapení. Byl přestavěn nábytek ve třídě i v herně, byla vytvořena centra pro práci. V prvním týdnu se tedy děti seznamovaly s prací v centrech, určovaly si pravidla.

V dalším týdnu jsme se zaměřili na přírodu v zimě, jak ji chránit, jak pomáhat  zvířátkům. K tomu nám pomohla dvě představení. První bylo o ekologii – Jak prožívá zimu příroda  a druhé bylo maňáskové divadlo v MŠ s názvem Zvířata a odpadky.

Zjistili jsme, že sportovat se dá i bez sněhu, když jsou k tomu vytvořeny podmínky. Děti se byly podívat na své kamarády na  zimním stadionu, kde  mohly sledovat,  jak se bruslí a dozvědět se , které sporty lze uskutečnit na ledě.

Na závěr měsíce jsme si povídali o životě Eskymáků, proč mají pořád zimu, jak je to jinde na Zeměkouli, že jsou oblasti, kde je zase pořád horko, a postupně děti došly k názoru, jak je dobře, že u nás se střídá čtvero ročních období. No a to jarní už nám pomalu klepe na dveře.

 

img-.jpg

foto zde

 

SNĚHULÁK, KARNEVAL A ZIMNÍ RADOVÁNKY U KUŘÁTEK

 

dsc00513-1-.jpg

foto zde

 

LEDEN U KUŘÁTEK

TŘI KRÁLOVÉ

V prvním týdnu jsme si s dětmi povídali o příchodu TŘÍ KRÁLŮ, které bylo spojené s programem na náměstí, kde jsme se zúčastnili průvodu okolo náměstí doprovázený Kašparem, Melicharem, Baltazarem. Na tuto akci se děti vyrobily královské koruny.

 

KARNEVAL-MÁME MAŠKARNÍ PLES

V dalším týdnu jsme se už s dětmi těšili na očekávající maškarní ples, který každý rok pořádá naše školka. Společně jsme si vyrobili karnevalové masky a děti se naučili básničku s pohybem ,,Šašek dělá legraci“. Děti se také těšili na karneval, který jsme si společně připravili ve třídě. Během karnevalu děti plnily úkoly, bylo i malování na obličej a nakonec nechybělo malé pohoštění .

ZVÍŘÁTKA V ZIMĚ

Toto téma nás provázelo po celé dva týdny, kde jsme se s dětmi seznamovali se životem lesních zvířat v zimě. Poznávali jsme lesní zvířata a povídali jsme si, která zvířátka v zimě spí a která můžeme v zimě vidět.  Děti si zahrály pohyb. hru ,,Medvěd spí“, ,, Medvěd klepe peřinku“. Využili jsme právě napadlého sněhu, a tak si děti mohly vyzkoušet otisky zvířecích stop do sněhu. Také jsme pracovali ve třídě, kde si děti namalovaly les, který následně doplnily les. zvířátky a jejich stopami (razítka jsme si udělali z brambor). Nezapomněli jsme ani na ptáčky. Děti společně pro ptáčky vyrobily krmítko a také jsme se naučili písničku ,, Huboval vrabčák na zimu“, kterou jsme doprovázeli Orff. nástroji. Děti si po celou dobu hrály na zvířátka.

SNĚHULÁK

Pondělí jsme zahájili návštěvou kina, kde nás čekalo pásmo pohádek. Další den jsme si četli pohádku ,, O sněhulákovi“. Také jsme se naučili písničku s pohybem ,, To to zebe“. Ve středu k nám do školky přijelo divadlo s pohádkou o Dášence. Děti se naučily chápat pojem kruh, koule. Při pobytu venku si děti postavily sněhuláka, bobovali jsme na kopci před MŠ a nechyběla ani pořádná koulovaná.

 

 

 

 

 

dsc00462-1-.jpg

 

foto zde

PROSINEC U KUŘÁTEK

S čerty nejsou žerty

V prvním předvánočním týdnu na nás čekal MIKULÁŠ S ČERTEM. Společně jsme se za ním vydali podívat na náměstí, kde nás čekali čerti, andělé, ale také čertovské úkoly, vánoční zvyky a tradice. Dočkali jsme se i Mikuláše, se kterým jsme si společně na náměstí zazpívali píseň ,,Tisíc andělů, tisíc serafů“ . Na zpáteční cestě nás před školkou čekalo překvapení od Mikuláše.  Mikuláš s čertem a andělem přišli také za námi do školky. Děti, Mikuláši společně zazpívali písničku ,, Mik, miku, mik, miku, Mikuláš“ Za odměnu děti dostali vánoční kalendář. Také naše třída se proměnila v čertí peklíčko a děti se na tento týden proměnili v malé čertíky. Celý týden jsme si hráli, tvořili a plnili čertí úkoly – čertíku zahudruj, z pekla do pekla, chodí čertík okolo, čertovské honičky atd.

 

Vánoční čas-vánoční zvonek tiše zvoní

V tomto týdnu jsme se s dětmi připravovali na vánoční besídku. Nejprve si děti ve třídě ozdobily vánoční stromeček a nezapomněli jsme také upéct vánoční cukrovíčko, které děti nabídly rodičům na vánoční besídce. Naučili jsme se písničku ,, Narodil se Ježíšek koupíme mu kožíšek“

 

Vánoční čas – čekání na Ježíška, zvyky a tradice

 Následující týden jsme si s dětmi povídali o vánočních zvycích a tradicích. Tvořili jsme vánoční ozdoby z přírodnin, které jsme pak pověsili na vánoční stromek před naší MŠ. Nezapomněli jsme ani na lodičky z ořechů, které jsme si společně pouštěli a čekali, ke které lodičce poplují. V posledních předvánočních dnech jsme si zpívali koledy a pobyt venku spojili s procházkou k dřevěnému betlému na náměstí. Poslední den  nám Ježíšek do třídy  nadělil dárečky, se kterými jsme si pohráli.

 

dsc00029-1-.jpg

foto zde

 

 

 

CO VŠECHNO MÁ NA STAROSTI PŘÍRODA

Pondělní dopoledne 11.2. si děti z Berušek a Květinek připomněly, jak vypadá a chová se příroda po celý rok. Program zaměřený na ekologii dětem objasnil různé otázky, týkající se koloběhu přírody, života zvířátek, co vše patří k jednotlivým typům ročního období, děti si procvičily jemnou i hrubou motoriku, třídily, zkoumaly a prohlubovaly své znalosti. Ostatní třídy se mohou těšit v brzké době, program je pro všechny stejný.

img_1066.jpg

foto zde

 

LEDEN U BERUŠEK

 

foto-kluci.jpg

foto zde

POHÁDKOVÝ LEDEN U KVĚTINEK

Čas vánoc skončil a nám bylo líto, že tím skončilo i období pohádek. Tak jsme se rozhodli, že si jej trochu prodloužíme. Nejdříve jsme si zahráli na trpaslíky v pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků, zatančili na zámecké svatbě. Také Popelka se dětem velmi líbila, děti zjistily, že vůbec není jednoduché například třídit luštěniny. V čem je jiná pohádka O Palečkovi? Přece v tom, že je veršovaná. I zde si děti vyzkoušely, jak jsou šikovné. Atmosféru pohádek nám ještě zpříjemnil sníh, který v lednu napadl a my si jej mohli pořádně užít na školní zahradě.

 

img_0537-1-.jpg

foto zde

 

O POPELCE V KVĚTINKÁCH

img_0645-2-.jpg

foto zde

LEDEN U SLUNÍČEK

img_0243-001.jpg

foto zde

 

LYŽÁČEK V TOŠOVICÍCH

img_0653-1-.jpg

foto zde 1. den

img_0717-1-.jpg

foto zde 2. den

img_0782-1-.jpg

foto zde 3. den

 

img_0815-1-.jpg

 

foto zde 4. den

dsc06360-1-.jpg

foto zde 5. den

video zde 5. den

KARNEVAL

 

Naše mateřská škola K. Čapka již tradičně přivítala začátek Nového roku akcí, u všech dětí velice oblíbenou, karnevalem. Ani tento rok jsme si nenechali ujít účast krále karnevalů – Hopsalína, který svou nastřádanou energii vždy plně využije k zabavení všech dětí i dospělých. Připraveny byly taneční soutěže s vyhlášením nejaktivnějších tanečníků, zábavné točení talířů odměněné malými sladkostmi a výborně zapojil i dospělé do her. Také letos se rodiče velice snažili pro své ratolesti vymyslet nevšední přestrojení, mohli jsme pozorovat urputného policistu, který naháněl po sále společnosti Varroc nezbedné piráty, samuraje a kovboje, malinkaté pavoučky, kteří přinášeli úsměv na tváři kolemjdoucích, berušky, překrásné princezny očima hltající rychlé spidermany a batmany, doktoři zachraňující bezvýchodné situace, radost pohledět. Báječná atmosféra po celou dobu akce, skvělé občerstvení a hlavně úsměvy rozdávající tým učitelek, přestrojených za známého Ferdu mravence. Děkujeme všem za účast a zapojení se do programu maškarního řádění.

img_0605bbb.jpg

foto zde

TŘÍKRÁLOVSKÝ PRŮVOD

Naše MŠ se zúčastnila prvního Tříkrálovského průvodu náměstním v pátek 4.1.2019, kde jsme předali „dárky, zlato, drahokamy“ Ježíškovi u jesliček. Děti měly možnost vidět Tři krále nesoucí zapálené kadidlo, truhlu zlata a myrhu, vzácné mazání. Na náměstí zaznívala známá píseň Tří králů, promlouval k dětem starosta Nového Jičína i kněz, který nakonec posvětil křídy připravené na zapisování značek K+M+B na dveře všech obydlí Nového Jičína. A tímto je Tříkrálovská sbírka zahájena.

 

img_0295-1-.jpg

foto zde

 

VÁNOČNÍ ČAS U KVĚTINEK

Vánoce a adventní čas  pomalými krůčky vešel i k nám, do třídy Květinek. Nejdříve  si  děti popovídaly u adventního věnečku, co znamená, co nám symbolizuje, pak došlo na zdobení stromečku, abychom to měli krásné a slavnostní na naší besídku. Během celého adventu měly děti plné ruce práce  – výroba výzdoby k Mikuláši, výroba stromečků nebo baněk a zvoneček. Předposlední den jsme si pak udělali společné posezení u stromečku. Zpívali jsme koledy, mlsali cukroví a povídali si o nejkrásnějších svátcích. Věřte, bylo nám všem velmi příjemně. No a co by to bylo za Vánoce, kdyby nebyly dárečky. Takže, co jsme to vlastně dostali? Podívejte se s námi.

 

img_0348-1-.jpg

foto zde

PROSINEC V BERUŠKÁCH

img_0227-1-.jpg

 

foto zde

 

PEČENÍ VÁNOČNÍHO CUKROVÍ U BERUŠEK

 

img_0007-1-.jpg

foto zde

 

VÝLET DO MŠ A ZŠ V POLSKU

 

p1050269-1-.jpg

foto zde

NA ZÁMKU LEŠNÁ

V úterý 11.12. 2018 jsme natěšeně s dětmi usedli do autobusu, který nás dovezl před zámek Lešná. Průvodkyně nás rozdělila na dvě skupinky, kdy jedna skupinka mohla v klidu posvačit dobrotky od rodičů a druhá skupinka se vydala vstříc novým informacím skrze celý zámek. Nádherná výzdoba asi 10 vánočních stromků v jiných barvách s pravými baňkami ze skla, zajímavý výklad paní průvodkyně, dramatizace betlémského narození Ježíška, závody s koňmi od sv.Martina, no a k tomu krásná výstava betlémů. Opravdový zážitek vánoční atmosféry.

 

 

img_0201-2-.jpg

foto zde

 

MIKULÁŠ S BERUŠKAMI NA NÁMĚSTÍ

img_0077-1-.jpg

foto zde

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA U KVĚTINEK

img_0296-1-.jpg

foto zde

VÁNOČNÍ BESÍDKA U SLUNÍČEK

p1050190.jpg

foto zde

 

KVĚTINKY NA ZÁMKU LEŠNÁ

img_0195.jpg

foto zde

SLUNÍČKA NA ZÁMKU LEŠNÁ

p1050039.jpg

foto zde

LISTOPAD A PROSINEC U SLUNÍČEK

 

img_0049-1-.jpg

foto zde

 

PŘEDŠKOLÁCI NA NÁVŠTĚVĚ

Dne 6.12.2018 se v rámci spolupráce naší mateřské školy s Mendelovou střední zdravotnickou školou v Novém Jičíně uskutečnila exkurze našich dětí v prostorách učeben SZŠ. Děti si prohlédly cvičné modely, pomůcky, zajímaly se o náplň práce zdravotních sestřiček a formou různých úkolů si procvičily své znalosti o stavbě lidského těla, zásady hygieny nebo přivolání rychlé zdravotnické pomoci. Velký úspěch sklidila možnost povozit se na nemocničním lůžku. Na závěr se s námi rozloučil Mikuláš s čertem, od kterých děti dostaly malou sladkost a upomínkový list.

 

img_0151.jpg

foto zde

 

MIKULÁŠ NA NÁMĚSTÍ

Letos slunečné počasí bez sněhu sice Mikuláše nepřipomínalo, ale atmosféra na náměstí byla i tak výborná. Náměstí bylo krásně vyzdobené, pro děti byly připravené úkoly, společně si zazpívaly vánoční koledy, potkaly se s Mikulášem a jeho družinou. Ve školce pak na všechny děti čekaly sladké balíčky a sladké čokoládové kalendáře, které jim osobně přijel rozdat Mikuláš s andělem a čertem. To víte, že sem tam upadla i nějaká slzička, ale všichni jsme slíbili, že budeme hodní a tak si čert nakonec nikoho nevzal.

 

img_0141bb-1-.jpg

foto zde I. část

 

PEČENÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE 

 

img_0052aa.jpg

foto zde

 

LISTOPAD V KVĚTINKÁCH

V listopadu nás ve třídě navštívil „Podzimníček“. Nejdříve nám ukázal, co vše se dá dělat se světlem, že není jen na svícení, ale že se pomocí světla dá hrát například stínové divadlo, ke kterému si děti vyrobily papírové loutky, upozornil děti na rozmary počasí v listopadu, seznámil nás s tím, jak vypadají stopy zvířat a pomohl nám uspat některá zvířátka, aby jim zima rychleji utekla. No a nakonec jsme se s „Podzimníčkem“ rozloučili také, protože i on se musí před zimou schovat.

 

img_0028a.jpg

foto zde

 

 

NÁVŠTĚVA ŽEROTÍNSKÉHO ZÁMKU


S Květinkami jsme se byli podívat v muzeu na připravenou výstavu k tématu "Co dělají zvířátka v zimě".  Nejvíce se dětem líbil on-line přenos z web kamery, která je umístěna u velkého krmítka pro ptáky v lese na Makově. Seznámily se s životem zvířat v zimním období, kdo se ukládá k zimnímu spánku, kdo odlétá do teplých krajin, kdo v zimě nespí. Na závěr jsme si s dětmi vyrobili krásné dřevěné krmítko, které jsme si mohli vzít do školky.

 

img_20181120_104905_1-1-.jpg

foto zde

 

ŠTRŮDLOVÁNÍ NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

p1040088.jpg

 

foto zde

 

SLUNÍČKA NA VÝLETĚ NA SKALKÁCH

 

 

foto zde

 

KVĚTINKY NAVŠTÍVILY KLOBOUČNICKÉ MUZEUM

Dne 16. října 2018 děti z třídy Květinek navštívily Laudonův dům - Návštěvnické centrum v Novém Jičíně. Společně jsme si prohlédli muzeum klobouků, získali jsme vědomosti o jejich výrobě a také vyzkoušeli, jak nám sluší. Dokonce jsme si mohli malé kloboučky vyrobit.  Návštěvnické centrum si společně s klubem vojenské historie připravilo interaktivní hru za poznáním Laudonova domu, kde se děti poutavou a hravou formou dozvěděly o životě generála Laudona. Děti si odnesly odměnu a pěkné zážitky. 

 

img_0606.jpg

 

foto zde

 

DIVADLO V MŠ

 

Úterní dopoledne 23.10. nám přijelo zpestřit divadlo Koloběžka se svým představením „Co malí medvědi o podzimu nevědí“. Děti ani nedutaly a pozorně poslouchaly, jak to asi s nejmenším medvídkem dopadne. Děti měly možnost si zopakovat hlavní znaky podzimu, plody, které najdeme v tomto období kolem sebe, počasí, které nás v těchto měsících provází a k tomu si mohly s medvídky zazpívat. A jak tomu už bývá, co nás baví, rychle končí, tak jsme se ani nenadáli a mávali jsme medvídkům na rozloučenou.

 

p1020999-1-.jpg

foto zde

 

PODZIM U KVĚTINEK

 

K Haloweenu patří i pavouci, tak se i u nás ve třídě objevila pavučina a děti se proměnily ve veselé pavoučky. 

 

p1030024-1-.jpg

foto zde

 

VYLETĚL SI PYŠNÝ DRAK


Podzimní plískanice při pouštění draka? Letos rozhodně ne. Počasí bylo skoro letní, jenom ten vítr mohl foukat trochu více, aby se draci pořádně proletěli. Ale i tak jsme si akci pěkně užili.

 

foto zde

 

VÝLET KUŘÁTEK DO FRENŠTÁTU POD RADHOŠTĚM

Ve středu 3.10.2018 jsme vyrazili na výlet na naučnou stezku Beskydské nebe. Vyrazili jsme časně, v sedm nám jel autobus z nádraží. Vystoupili jsme v Rožnově u bazénu a šli krásnou stezkou lesem až pod skokanské můstky. Tam nás čekala první zastávka, kde jsme se posilnili a odpočinuli si. Poté jsme narazili na Lvíčkovu naučnou stezku, který nás informoval, že nás čeká celých 428 schodů. Namasírovali jsme nohy a vyrazili. Po cestě jsme narazili na několik otázek a dozvěděli jsme se spoustu věcí.  Bylo to náročné, ale za stupně vítězů to stálo. Nahoře jsme opět odpočinuli a našli hmyzí hotel. To bylo zajímavé, hotel skoro jako pro lidi, ale bydlely tam mouchy a brouci. Poté už nás čekala stezka v korunách stromů, kde jsme se seznámili se spoustou ptáků a tím, jak žijí. Dále nás čekala ještě procházka na bosý chodníček, který jsme prošli v botách ale i tak nás to bavilo. Další občerstvovací zastávku jsme měli na hřišti a poslední štace byla u kapličky. Pak už nás čekal návrat k autobusové zastávce a cesta do Nového Jičína. Jestlipak uhodnete, kolik nás v autobuse uslo?wink

img_4292.jpeg

 

video zde

 

ZÁŘÍ U KUŘÁTEK

Hurá, školka volá

Nový školní rok nám vyšel na pondělí a přivítali jsme čtyři nové děti. Julinku, Terezku, Noelka a Ramiho. Celý týden jsme se seznamovali s pravidly, hledali své značky ve třídě a také si naši značku vybarvili. Naučili jsme se básničku, kterou se svoláváme do ranního kruhu i přivítací básničku. Cvičili jsme na písničku Štístka a Poupěnky – Tanči a Nenene a Jojojo, ve které se zpívá o pravidlech slušného chování. Vyrobili jsme si obrázek přátelství, na který jsme otiskli všechny naše ruce. Také jsme hráli hry s motorickým padákem na seznámení se jmény kamarádů. Celý týden nás bavil, a i slzičky jsme omezili na minimum smiley

 


img_4215.jpeg

 foto zde

Naše školka, moje místo ve školce

V druhém zářijovém týdnu jsme pokračovali v seznamování s naší školkou, učili jsme se kde máme jaké hračky a kam patří. Četli jsme si pohádku o Adámkovi. Který se těšil do školky a hráli spoustu her. Třeba Bublina se nám velice líbila. Také jsme kreslili portrét našich nejlepších kamarádů. Zkusili jsme také jógu a naučili se „Pozdrav Slunci“. Také jsme navštívili akci „Křída“ na náměstí, kterou jsme si moc užili.

 

Malovaná příroda

V tomto týdnu jsme si pomaličku začali povídat o podzimu. Počasí bylo vyloženě podzimní, pršelo a bylo nevlídné. To nám ale nebránilo si týden užít. Povídali jsme si o změnách v přírodě, do jakých barev se na podzim vybarvuje a snažili se tyto barvy poznat a zapamatovat si. V úterý jsme využili lepšího počasí a trávili den na školní zahradě. Hledali jsme různé přírodniny a listy a poté si z nich tvořili korunu. Také jsme venku cvičili a tvořili. Hodně jsme také pracovali ve skupinách, kde jsme třídili různé věci podle barev a tvarů. Také jsme si vyzkoušeli šrafování listů a vypracovali několik pracovních listů na zlepšení grafomotoriky. V pátek jsme týden zakončili návštěvou pana malíře Dudka, který nám převyprávěl různé malované pohádky.

 

Zvířátka v lese

O zvířátkách v lese jsme si povídali poslední zářijový týden a první týden v říjnu. Poznávali jsme a pojmenovávali různá zvířátka žijící v lese a povídali si o tom, jak žijí. Zkoušeli i různé povrchy po kterých zvířátka chodí a rozpoznávali lesní stromy. V úterý v Zoo jsme si potom zvířátka rozdělovali na ty lesní a ostatní. Opět jsme pracovali ve skupinách, rozdělovali jsme které věci patří do lesa a které ne, rozpoznávali některá písmena, vytvářeli zvířátka z papíru a mnoho dalších aktivit. Naučili jsme se písničku „Sedí liška pod dubem“ a téma zakončili výletem do Rožnova pod Radhoštěm na naučnou stezku „Beskydské nebe“.

 

 

NÁVŠTĚVA ZOLOGICKÉ ZAHRADY V OSTRAVĚ

Tak jsme se dočkali, velký výlet do ZOO Ostrava konaný v úterý 25.9. se opravdu vydařil. Prosby byly vyslyšeny a počasí nám skutečně, až na nižší stupně celsia, přálo. Předškoláci se dozvěděli v edukačním programu pár informací navíc a všechny děti mohly shlédnout exotická zvířátka „na živo“ až na krále zvířat - lva. Ten zrovna výletoval v Praze. Unavení výletníci padli do postýlek a pevně věřím, že se jim zdály sny o zvířecích kamarádech.

 

PŘEDŠKOLÁCI V ZOO

foto zde

SLUNÍČKA V ZOO

 

foto zde

 

KVĚTINKY V ZOO

foto zde

 

NÁVŠTĚVA MALÍŘE DUDKA OPĚT V MŠ

V pátek 21.9. k nám do mateřské školy zavítal malíř Adolf Dudek se svým nezaměnitelným humorem. Děti se náramně bavily nad klasickými pohádkami podanými s trochou „moderního humoru“. V ději byly zakomponovány didaktické prvky, děti si procvičily počty, barvy, posloupnost děje i postav z příběhu. Nechyběl ani tradiční podpis formou obrázku na předloktí malých diváků J

 

foto zde

 

KŘÍDA 2018

V pátek 14.9. 2018 dopoledne proběhla i přes vrtochy počasí stará známá akce na našem náměstí  KŘÍDA 2018. Tematicky se letošní Křída pokusila přiblížit oslavám stého výročí vzniku naší republiky- například kreslením českých vlajek. Rekordní vlajku nakreslily děti ze ZŠ a měla rozměr skoro 3x5 metrů. V poledne akci bohužel přerušil trvalý déšť. Tak snad příští rok bude pěkně celý den a na své si přijdou i jiné děti a také rodiče, kteří si obrázky budou moci prohlédnou i bez deště.

 

 

foto zde