Jdi na obsah Jdi na menu

CO SE U NÁS DĚLO OD ZÁŘÍ 2017 DO SRPNA 2018

Dne 5.6.2018 jsme vyrazili autobusem na dopolední výlet do Záchranné stanice živočichů v Bartošovicích. Tamní ošetřovatelé nás provedli areálem, prohlídli jsme si voliéry s ptáky a zachráněnými zvířaty. Počasí nám velmi přálo. Výlet se opravdu vydařil a u dětí je velmi oblíbený.

 

dscn9817-1-.jpg

foto zde

 

Dne 22.5.2018 jsme se s dětmi vydali autobusem na celodenní výlet do LIŠČÍHO MLÝNA u Frenštátu pod Radhoštěm, kde byl pro děti připraven program pod názvem „ Indiáni ještě nevymřeli“. Děti se ujaly školené „velké náčelnice“ a společně prozkoumali svět indiánů. Vyrobili si vlastní indiánskou čelenku, vybrali si to správné indiánské jméno, poznávali indiánské symboly, vyzkoušeli si hry , kterými si indiáni krátili čas. Prohlídli si týpí, posvátné pohřebiště, totem, řadu indiánských nástrojů. V taneční aréně se projevila muzikálnost dětí. Počasí nám rovněž přálo, takže výlet neměl žádnou chybičku.

img_20180522_124516-1-.jpg

foto zde

Den rodiny

Letos jsme se sešli na školní zahradě 16.5.2018 odpoledne společně s rodiči a prarodiči.

Programem nás provázela agentura Jana z Olomouce, v závěru proběhlo pasování našich budoucích školáků. V průběhu celé akce se mohli všichni účastníci občerstvit a opéct si párky na ohni. Vše se vydařilo, počasí nám přálo a my už se těšíme na další pěkná společná setkání.

 

dscn9629.jpg

foto zde

Návštěva RYCHLÉ POMOCI

foto zde

Dopravní hřiště

I letos jsme se s předškoláky vydali na dopravní hřiště u ZŠ Dlouhá. Na hřišti už na nás čekali dva příslušníci Městské policie Nový Jičín. Nejdříve děti poznávaly dopravní značky, poté sedly na svá kola, případně si zapůjčily koloběžky a následovala volná jízda po dopravním hřišti pod policejním dohledem. Dále pak na děti čekala jízda zručnosti na připravené překážkové dráze. Za úspěšné zvládnutí byly děti oceněny diplomem, drobností a sladkou odměnou.

 

foto zde

 

Karnevalové veselí ve školce

Dne 21.2.2018 proběhl v prostorách MŠ Jubilejní karneval. Dopoledne se neslo v duchu karnevalového veselí v maskách. Rodiče dodali občerstvení pro děti, za což jim velmi děkujeme. Děti měly minidiskotéku, připraveny pro ně byly hry a soutěže. Jak to tak bývá, na karnevale bývá i tombola a ani u nás nemohla chybět. Každé z dětí si odneslo nějakou malou drobnost.

dscn9243.jpg

foto zde

Hravá věda v MŠ

 Dne 12.2.2018 zavítal do naší MŠ pan Radek Chajda, který nám ukázal jednoduché pokusy zaměřené na poznávání vlastností látek a přírodních jevů. Do experimentování byly hravou formou zapojeny i děti.

dscn9203.jpg

foto zde

Barevný týden

V týdnu od 5.2. do 9.2.2018,  proběhl ve třídě Motýlků barevný týden pod názvem „Barevné klubíčko“. S dětmi jsme si procvičili znalost barev při různých zajímavých činnostech a aktivitách.

dscn9088.jpg

foto zde

 

Vycházka na Skalky „Neseme krmení pro zvířátka

Jako každým rokem, tak i letos jsme se vydali nakrmit zvířátka do lesa. Donesli jsme jim spoustu dobrot, na kterých si určitě moc pochutnají J. Tímto děkujeme i rodičům za spolupráci.

 

dscn9044-1-.jpg

foto zde

Vánoční besídka u Koťátek

Dne 12.12.2017 jsme se společně s rodiči a hosty sešli u rozsvíceného stromečku ve třídě Koťátek. Po vystoupení dětí jsme si ve vánoční dílně vyrobili kapříka, snědli cukroví a ovoce a domů si děti odnesly dárek od Ježíška. Bylo to krásné. Děkuji všemblush

Červenková Dáša.

dscn8898.jpg

foto zde

Malí návštěvníci na Střední zdravotnické škole

V rámci tematického týdne, kdy jsme se věnovaly lidskému tělu a zdraví, navštívily naše dvě třídy, Koťátka a Motýlci zdravotnickou sekci Mendelovy střední školy. Ve dnech 21. – 22. 11. 2017 pro nás studenti pod vedením Mgr. Ivy Vránové připravili velmi pestrý program. Po oficiálním přivítání byly děti rozděleny do tří skupin, o které se po celou dobu starali studenti. Děti se učily obvazovat končetiny, poslouchaly, jak kamarádům bije srdce, vyzkoušely si polohovací postel, naučily se telefonovat na pohotovost nebo jak uložit člověka do stabilizační polohy. Studenti jim rovněž předvedli, jak si správně čistit zuby a mýt ruce. Po tak náročném programu děti doplnily energii připraveným ovocem a čajem. Při slavnostním ukončení byl každému dítěti předán diplom, sladká odměna a stříkačka na památku. Chtěly bychom tímto za naši mateřskou školu poděkovat Mgr. Ivě Vránové a jejím studentům za skvělou organizaci, trpělivost, se kterou se starali o naše děti ve věku od 3 – 7 let a za vytvoření příjemné atmosféry po celou dobu naší návštěvy.

 

fotografie0056-1-.jpg

 

foto zde

Dýňobraní a lampionový průvod

V týdnu  od 30.10.2017 do 3.11.2017 proběhl projektový týden pod názvem Dýňobraní. Vytvořili jsme si výstavku výrobků k tématu, které nám dodali rodiče a děti, tu jsme umístili v exteriéru MŠ. Byla moc pěkná. 2. 11. 2017 v 17,30h, až se pořádně setmělo, jsme uspořádali lampionový průvod sídlištěm. Rodiče připravili občerstvení, děti oblékli do masek, opatřili jim lampiony a vydali jsme se do průvodu. Při příchodu zpět k MŠ dostaly děti dobrotku a malé občerstvení všichni zúčastnění. Děkujeme všem za spolupráci smiley

dscn8843.jpg

foto zde

Návštěva u hasičů

Dne 13.10.2017 jsme se se „školáky“ vydali na Den otevřených dveří k hasičům. Prohlídli jsme si hasičskou techniku, prošli jsme si i zázemí hasičské stanice. Poslechli jsme si jednu moc hezkou hasičskou pohádku, u které jsme si vybarvovali omalovánku. Nejeden z kluků prohlásil, že až vyroste, chce být hasičem wink

img_20171013_095813.jpg

foto zde

Drakiáda 12.10.2017

Rok se s rokem sešel a naše MŠ opět pořádala Drakiádu. Sešli jsme se u MŠ a společně jsme se vydali pouštět draky na pole za ZŠ Dlouhá. Zprvu se zdálo, že nám počasí nebude moct přát, že se nám schovalo sluníčko. Sice bylo trochu zataženo, ale krásně nám foukal vítr, takže se dráčci vznesli na nebe všichni. Na konci jsme ocenili dva nejvýše létající draky. Všechny děti obdržely pamětní list  a sladkou odměnu.

fotografie0041.jpg

foto zde