Jdi na obsah Jdi na menu

CO SE U NÁS DĚJE OD ZÁŘÍ 2018

12. 10. 2018

ÚNOROVÉ AKTIVITY U KOŤÁTEK

Tentokrát děti tvořily na téma Zapomenutá řemesla, sázely brambory a česnek, postupně samostatně stolují, oslavili jsme svátek kamaráda.

ddd.jpg

foto zde

MAŠKARNÍ KARNEVAL

Dne 7.2. 2019 v odpoledních hodinách jsme  ve spolupráci s rodiči výboru KR uspořádali Maškarní karneval v prostorách restaurace Máj Nový Jičín. Programem nás provázel klaun Pepíno Prcek, tombolu připravily maminky z výboru KR a také prostory vyzdobily. Moc všem děkujeme za zdařilou akci J

Pedagogové a děti ze třídy Koťátek a Motýlků

dsc00486-1-.jpg

foto zde

 

NÁVŠTĚVA Z MĚSTA

dsc00428-1-.jpg

foto zde

 

KRMENÍ ZVÍŘÁTEK

dsc00422-1-.jpg

foto zde

 

LEDEN U KOŤÁTEK

dsc00444-1-.jpg

foto zde

 

VÁNOČNÍ ČINNOST U KOŤÁTEK

 

Období před Vánoci děti tvořily s tímto tématem, těšení na Ježíška bylo obrovské, plně se zapojovaly do zvyků, tradic, výzdoby třídy.

 

dsc00353nn.jpg

foto zde

 

NÁVŠTĚVA  NAŠICH DĚTÍ V MŠ A ZŠ V POLSKU 

 

img_20181214_104012-4-.jpg

foto zde

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA U KOŤÁTEK TROCHU JINAK

Dne 12.12.2018 jsme se u Koťátek sešli s rodiči a hosty na vánočním večírku, rodiče vyslechli básně a písně v interpretaci svých dětí, poté si vyzkoušeli činnosti v centrech aktivit jako děti každý běžný den, vyrobili si společný dárek nebo jen tak poseděli u kávy a punče. Děkujeme všem za jejich přízeň, za cukroví a jiné pohoštění, které nám přinesli, za to, že s námi vydrželi pobýt do 19,15h a dobře se bavili. Všem přejeme krásné a pohodové Vánoce a do nového roku hodně štěstí, zdraví a spokojenosti.

                                                                 Zaměstnanci a děti ze třídy Koťátek

 

dsc00267aaa.jpg

foto zde

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA U MOTÝLKŮ

V krásné předvánoční době se uskutečnila dne 11.12.2018 Vánoční besídka u Motýlků. Děti přednesly krátké pásmo písní a básní s vánoční tématikou. Ve vánoční dílně jsme si vytvořili papírového andílka.

 

dsc00243bb-1-.jpg

foto zde

 

KDYŽ KAMARÁD STŮNĚ

V týdnu od 26.11. do 30.11.2018 jsme probírali téma blízké dětem – Když kamarád stůně. Děti vyráběly dárek pro nemocného kamaráda, hrály si Na lékaře, malovaly k tématu. V herně byla nemocnice apod. Všem se nám tyto aktivity moc líbily.

 

dsc00206-1-.jpg

foto zde

Listopad – tvoření dětí u Koťátek

Týdenní téma – USPÁVÁNÍ ZVÍŘÁTEK

Děti vyráběly les a zvířátka – kolektivní práce, téma bylo pro děti velmi zajímavé, donášely si z domova plyšové hračky a obrázky lesních zvířátek, vzpomněly na toulavého medvědy po Valašsku.

Vyžádaly si také pokus SOPKU J

dsc00185-1-.jpg

foto zde

CENTRA AKTIVIT

V říjnu jsme vyzkoušeli novou metodu vedení hlavní činnosti, a to centra aktivit. Na každý den je připraveno několik center s různým zaměřením (výtvarná činnost, modelování, stavby z konstruktivních stavebnic, úkoly zaměřené na počítání, poznávání tvarů nebo barev). Děti si následně z nabídnutých center vyberou to, co zrovna ten den chtějí dělat.

 

img_20181029_093341-cc-.jpg

 

foto zde

 

 

DÝŃOVÁNÍ A VÝROBA SKŘÍTKA PODZIMNÍČKA

Na konci října proběhl projektový týden Dýňobraní. Rodiče s dětmi vyrobili spoustu krásných dekorací a ozdob, které jsme celý týden měli vystavené před mateřskou školou. Ve školce jsme společně s dětmi vytvořili našeho maskota týdne skřítka Podzimníčka. Na skřítka jsme použili přírodní materiály, které si děti v rámci procházky sami nasbíraly – výroba skřítka děti moc bavila a určitě podobnou aktivitu zařadíme i v budoucnu.

 

img_20181031_111659-1-aa.jpg

 

foto zde

 

HALLOWEEN A LAMPIONOVÝ PRŮVOD

Dne 1. 11. proběhla v naší školce Halloweenská diskotéka a následně lampiónový průvod. Děti i personál MŠ byli celý den v kostýmech, maminky napekly a koupily spoustu dobrůtek a celé dopoledne jsme protancovali. Děti si diskotéku moc užily. Ve večerních hodinách za účasti dětí a jejich rodičů proběhl lampiónový průvod. Jsme moc rádi za velkou účast rodičů s dětmi.

 

img_20181101_091728-bbbb-.jpg

foto zde

 

DÝŇOVÁNÍ U KOŤÁTEK

            Přelom října a listopadu již tradičně ovládly v naší třídě strašidla a dýně. Děti nám přinesly nádherné výrobky z dýní a přírodnin, které vyrobily s rodiči. Mezi nimi se objevil i maskot dýňobraní "Skřítek Podzimníček". Všem rodičům a dětem děkujeme.

 

dsc00104-1-.jpg

foto zde

 

ŘÍJEN U KOŤÁTEK

Počasí nám v říjnu přálo k vycházkám po okolí a sbírání různých plodů podzimu – listů všech barev a tvarů, šípků, kaštanů a žaludů, ze kterých děti ve školce tvořily a používaly je na hraní. Obrovský úspěch mělo sbírání a louskání vlašských ořechů na zahradě MŠ. Děti se učily pracovat s kladívkem, třídit oříšky a samozřejmě i ochutnávaly.

Chladné dny nám připomenuly, že je potřeba se pomalu připravovat na zimu a myslet nejen na sebe, ale i na zvířátka. Povídali jsem si o ptáčcích, kteří odlétají do teplých krajin, ale i o těch, kteří tu zůstávají. Vyráběli jsme si čápy a vlaštovky a letěli jsme s nimi do Afriky. Velkou změnou pro děti byly úkoly ve skupinkách, kdy si děti zvolily činnost, které se budou věnovat.

img_20181009_075758-1-.jpg

foto zde

 

DRAKIÁDA

Dne 4.10.2018 se děti společně s rodiči a zaměstnanci MŠ Jubilejní zúčastnili Drakiády na louce za ZŠ Dlouhá. Protože nám počasí přálo a foukal příznivý vítr, účast byla hojná a děti se se svými draky vydováděly. Děti spolu se zaměstnanci MŠ upekly jablečné štrůdly, které všem moc chutnaly. Na závěr dostal každý dětský účastník sladkou odměnu.

dsc00056---uvodni-foto.jpg

foto zde